Noua facilitate de la
Cirip imi permite sa includ pe blog activitatea
mea de pe microblog. E ceea ce asteptam de multa vreme fiindca scrisul in 140 de caractere m-a cam lenevit, iar cu
Cirip nici nu e greu, mai ales ca are, fata de
Twitter, posibilitatea de a include
obiecte media: clipuri youtube, fisiere audio (de pe e-ok, deezer, sau mp3), fisiere pdf, flowgram si voicethread, slideshare si seesmic, poze depe flickr sau tinypic si atatea altele, pe care merita
sa le descoperiti si singuri.
Vineri,25 Iulie 2008 10:26:07 - Un site ciudat pt. intalniri romantice ,
http://www.zombieharmony.com/
Vineri,25 Iulie 2008 10:31:49 - second part of why twitter isn't a microblogging tool,
http://mashable.com/2008/07/24/twitter-not-blogging/
Vineri,25 Iulie 2008 10:42:56 - mi-am facut timp sa urmaresc prezentarea din iunie a lui Jack Dorsey despre twitter,
http://www.vimeo.com/1094070?pg=embed&sec=1094070
Vineri,25 Iulie 2008 11:07:49 - playing with http://www.text2mindmap.com

Vineri,25 Iulie 2008 12:04:42 -
@cip la exporta note pe blog nu se poate pt. ziua curenta ci numai o zi in urma?
Vineri,25 Iulie 2008 10:42:57 - mi-am facut timp sa urmaresc prezentarea din iunie a lui Jack Dorsey despre twitter,
http://tinyurl.com/6ycnga [+
]
Vineri,25 Iulie 2008 10:31:51 - second part of why twitter isn't a microblogging tool,
http://tinyurl.com/5mfch3 [+
]
Vineri,25 Iulie 2008 15:21:02 -
@cami13 I didn't know that Mindomo ,
http://www.mindomo.com/ is a Romanian application, from my town actually; Cool!